HAKKIMIZDA

Uluslararası Standartlarda Bir Hizmet Anlayışı...

Ulusoy Karadeniz Nakliyat A.Ş., 1975 yılında Ali Osman Ulusoy tarafından %100 Türk sermayesi ile Trabzon 'da kuruldu. Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana, Türkiye'de uluslararası taşımacılık ve lojistik alanında birçok yeniliğe ve ilk 'e imza attı.

1980 'li yıllar içinde Trabzon, Hopa, İskenderun, Giresun, Samsun limanlarından İran, Irak ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine (Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan vb) taşımalarda ön planda yer aldı.

1990 ‘lı yıllardan başlayarak Avrupa ‘dan İran ve BDT ülkelerine yoğun transit taşıma yapan öncü firmalar arasında yer aldı. Aynı yıllarda İstanbul Y.Bosna ‘da kurduğu lojistik merkezi ile Avrupa ‘nın önde gelen lojistik kurumları ile “Stratejik İşbirliği Anlaşması” çerçevesinde Türkiye – Avrupa hattında çalışmalarını yürütmektedir.

Hızlı bir değişim ve ilerleme sürecine giren Ulusoy Karadeniz Nakliyat, filosunu yeni teknoloji ürünü araçlarla yenilemeye devam ederek, yazılım ve donanım yatırımları, sürekli eğitime verdiği önem ile, iş ortaklarına sunduğu hizmet kalitesini değişen koşulları gözeterek yenilemeyi ilke edindi.